elektrokromaatiline peegel (ECM)

elektrooniline isetumenev peegel (Electronic Chromic Mirror, ECM) on tehnoloogia, mis on kasutusel autode välis- ja sisepeeglites. See tehnoloogia võimaldab peegli tumenemist automaatselt vastavalt valgustingimustele ja vähendab pimestamise ohtu öösel või eredas päikesevalguses sõites.

ECM peegel töötab järgmiselt:

1. Valgustundlikud elemendid: ECM peegel on varustatud valgustundlike elementidega, nagu elektroonilised andurid või fotoelementide võrk.

2. Automaatne tumenemine: Kui valgustingimused muutuvad, reageerivad need valgustundlikud elemendid vastavalt. Kui näiteks auto taga sõitev auto lülitab lähituled sisse või päikesekiirgus muutub eredamaks, tuhmeneb ECM peegel automaatselt, et vähendada silmade pimestamise ohtu.

3. Manuaalne režiim: ECM peegel võib tavaliselt olla ka käsitsi juhitav. Sõiduki juht saab reguleerida peegli tumenemise astet vastavalt isiklikele eelistustele.

4. Öine ja päevane režiim: Peegel kohandub automaatselt nii öösel kui ka päeval. Öisel ajal muutub peegel tumedamaks, et vähendada pimestamise ohtu, samal ajal kui päeval on see heledam ja selgem. 


ECM peeglid on kasulikud, sest need aitavad juhtidel säilitada paremat nähtavust ja vähendada öisel ajal või ereda päikesevalguse käes sõites pimestamise mõju. Samuti suurendavad nad sõiduohutust, kuna need vähendavad juhi häirivaid tegureid. Need peeglid on üha tavalisemad tänapäeva autodes ja kuuluvad sõiduki mugavus- ja ohutusomaduste hulka.

en electronic chromic mirror (ECM)

ru kaldkirjas vene keeles

MEEDIA:

Allikaviide: MKM 13.06.2011 määrus nr 42

What are your feelings
Updated on 22. okt. 2023