parkimisabi (PAS)

Parking Assistant System (PAS) on sõiduki juhiabisüsteem, mis on mõeldud parkimisprotsessi hõlbustamiseks ja lihtsustamiseks.

See süsteem kasutab mitmeid andureid ja tehnoloogiaid, et aidata juhil leida sobiv parkimiskoht, manööverdada sõidukit ning teostada parkimisprotsessi ohutult ja mugavalt.

Ülevaade PAS-i üldisest toimimisest:

Parkimiskohtade tuvastamine. PAS-süsteem kasutab sõiduki esiküljel, tagaosas ja mõnikord isegi külgedel paiknevaid andureid ja kaameraid, et tuvastada vabu parkimiskohti. Andurid skaneerivad ümbritsevat keskkonda ja tuvastavad sobivad parkimiskohad. Need parkimiskohad võivad olla paralleelsed teega, risti teega või nurga all teega


Parkimiskoha valik. Kui süsteem tuvastab vaba parkimiskoha, kuvatakse see teabeekraanil juhile. Juht saab valida soovitud parkimiskoha süsteemi juhiste põhjal


Manööverdamine parkimiskohta. Kui juht valib parkimiskoha, võtab PAS-süsteem juhtimise üle. See aktiveerib elektroonilised roolilukud ja hakkab juhtima sõiduki rooli ning juhtides sõidukit etteantud suunas


Hoiatussignaalid. PAS-süsteem annab juhile hoiatussignaale, kui sõiduk on liiga lähedal takistustele või muudele sõidukitele parkimise ajal. Need hoiatussignaalid hõlmavad helisignaale, visuaalseid hoiatusi ekraanil ja mõnikord isegi piduri automaatset rakendamist, et vältida kokkupõrget


Juhi sekkumine. Kuigi PAS-süsteem juhib sõidukit parkimise ajal, peaks juht olema valmis sekkuma ja hoidma parkimisprotsessi üle järelevalvet. Juht võib vajaduse korral sekkuda, peatada sõiduki või kohandada parkimist.

Lõplik parkimine. Kui sõiduk on edukalt parkinud parkimiskohas, annab PAS-süsteem sellest märku ja juht võib peatada mootori.

PAS-süsteem võib erineda sõltuvalt sõiduki mudelist ja tootjast ning pakutavatest funktsioonidest. Mõned täiustatud süsteemid võivad pakkuda täielikku autonoomset parkimist, samas kui teised nõuavad juhi osalemist manööverdamisel.

See süsteem on kasulik eriti kitsastes parkimistingimustes ja aitab säästa aega ning vähendada parkimisprotsessi stressi.

en Parking Assistant System (PAS)

ru kaldkirjas vene keeles

MEEDIA:

Allikaviide:

What are your feelings
Updated on 30. okt. 2023