ketaspiduriklotsid

ketaspiduri klotsid on pidurisüsteemi oluline osa, mis on paigaldatud piduriketastega varustatud (tuntud ka kui pidurikettad) sõidukite pidurisüsteemides. Need klotsid aitavad sõiduki kiirust ohutult vähendada

Kuidas ketaspiduri klotsid töötavad:

1. Kontakt pidurikettaga. Ketaspiduri klotsid on kinnitatud pidurisadula siseküljele. Kui juht vajutab piduripedaali, surutakse pidurivedelik pidurisilindrisse, mis omakorda surub piduriklotsid vastu piduriketast


2. Hõõrdumine. Kui piduriklotsid surutakse pidurikettale, tekib hõõrdejõud. See hõõrdejõud muundub soojuseks ja vähendab sõiduki liikumist, kuna piduriketas hakkab aeglasemalt, takistatult pöörlema


3. Pidurdamine. Ketaspiduri klotsid ja ketas koos moodustavad pidurisüsteemi, mis võimaldab tõhusat kiiruse vähendamist või peatamist. Kui piduripedaal vabastatakse, piduriklotsid eemalduvad pidurikettast, võimaldades rattal vabalt pöörlema hakata.

Materjal ja kulumine:

Ketaspiduri klotsid on tavaliselt valmistatud kuumuskindlast materjalist, mis võib taluda kõrgeid temperatuure, tekkinud hõõrdsoojust ja kulumist. Siiski kulumine on loomulik ja aja jooksul vajavad piduriklotsid asendamist. Klotside kulumise jälgimiseks on mõnikord sisseehitatud kulumisandurid. Piduriklotside kulumise tulemusena võib autoomanik tunnetada piduripedaali vibratsiooni või kuulda kriuksumist, mis viitab selle koostöötava paari (kettas ja klots) hooldusvajadusele või klotside/ketaste vahetamise vajadusele.

Piduriklotside liigse kulumisega kaasnevad pidurisadulas olevatele kolbidele keerulised töötingimused. Kuna need ulatuvad oluliselt rohkem välja omast silidnrist, muutub nende tagastumine keerulisemaks ja see toob kaasa piduriklotside jäämise kontakti pidurikettaga. See omakorda viib pidurite pealejäämiseni, mis põhjustab auto liikumisel takistust ja seetõttu suureneb kütusekulu.

Pidurite hooldusel tuleb tagada klotside asetuspindade puhtus nende liikuvuseks, samuti tohib kasutada tootja poolt ette nähtud materjale klotside korrektseks asetuseks ning vabaks liikuvuseks pidurisadulas et kulumisel eralduvad friktsioonaktete jäägid saaksid vabalt eralduda nign ei põhjustaks klotside kinnijäämist suportitesse.

Ketaspiduri klotsid on olulised auto ohutuse seisukohast, seega on oluline jälgida nende seisukorda ja vajadusel teha hooldust või asendust vastavalt tootja soovitustele.

en disc brake pads

ru колодки дискового тормоза

What are your feelings
Updated on 13. nov. 2023