sõiduraja hoidmise abi (LKA)

Lane Keeping Assistance (LKA) ehk sõiduraja hoidmise abi on sõiduki juhiabisüsteem, mis on loodud selleks, et aidata juhil hoida sõidukit sõidurajal ja vältida tahtmatut sõidurajalt kõrvalekaldumist.

LKA süsteem kasutab erinevaid andureid ja kaameraid, et jälgida sõiduki asendit teel ja annab juhile vajadusel hoiatusi või sekkub aktiivselt sõiduki juhtimisse, et hoida seda sõidurajal.

LKA süsteemi peamised funktsioonid ja tööpõhimõtted hõlmavad järgmist:


1. Sõiduraja jälgimine. LKA süsteem jälgib sõiduki asendit teel ja tuvastab sõidurajapiirid ning jooned


2. Hoiatused ja teavitused. Kui süsteem tuvastab, et sõiduk kaldub sõidurajalt kõrvale ilma juhi tahteta, annab see hoiatusi ja teavitusi. Hoiatused võivad hõlmata visuaalseid teatisi armatuurlaual või ekraanil ning/või helisignaale, mis teavitavad juhti probleemist


3. Aktiivne sõiduraja hoidmine. Need juhiabi LKA süsteemid suudavad ka aktiivselt sekkuda sõiduki juhtimisse, et hoida seda sõidurajal. See võib hõlmata rooli korrigeerimist või pidurite kasutamist, et aidata sõidukil paikneda sõidurajal või pöörduda tagasi sõidurajale


4. Kasutaja seadistamine. LKA süsteem võimaldab tavaliselt juhil seadistada selle tundlikkust ja funktsioone vastavalt oma eelistustele. Kasutaja saab sageli valida, kas soovib aktiveerida või deaktiveerida süsteemi vastavalt vajadusele.

LKA suurendab liiklusohutust, kuna see aitab vältida tahtmatut sõidurajalt kõrvalekaldumist ja potentsiaalseid õnnetusi. See on eriti kasulik olukordades, kus juht muutub hajameelseks või uniseks ning võib kalduda sõidurajalt välja.

LKA on üks juhiabisüsteemidest, mis aitavad parandada sõidukijuhtide ohutust ja sõidumugavust. Mõnede tootjate puhul võib olla kasutusel ka teisi nimetusi ning akronüüme (LKS Lane Keeping System vms.)

en lane keeping assist (LKA)

ru kaldkirjas vene keeles

What are your feelings
Updated on 28. okt. 2023