põlve turvapadi (KAB)

Knee Airbag (KAB) ehk põlve turvapadi on sõiduki ohutussüsteemi komponent, mis on mõeldud lisakaitseks juhile ja kaasreisijatele juhul, kui sõiduki esiosas tekib kokkupõrge või avarii. KAB on üks osa sõiduki aktiivsest ohutussüsteemist ja see on mõeldud selleks, et vähendada vigastuste riski juhi ja kaasreisijate põlvedele kokkupõrke korral.

Knee Airbag-i põhifunktsioonid ja eesmärgid hõlmavad järgmist:


1. Kaitse põlvedele: Kui auto kokkupõrkab takistusega või on avarii, võib juht või kaasreisija põlvi lööd saada. KAB kaitseb põlvi, pakkudes puhvrit ja pehmet pindala, mis neelab löögi ja vähendab põlvedele avalduvat survejõudu


2. Täiendav kaitse üldises ohutussüsteemis: KAB täiendab teisi sõiduki ohutussüsteeme, nagu turvavööd ja eesmised turvapadjad. See aitab vähendada vigastuste raskust ja sagedust, andes juhile ja kaasreisijatele lisakaitsekihi


3. Turvapadja aktiveerimine kokkupõrke korral: KAB aktiveeritakse tavaliselt elektroonilise juhtimissüsteemi abil, mis tuvastab kiirenduse ja kokkupõrke sõiduki esi- või esiosa piirkonnas. KAB täitub kiiresti õhuga, luues puhvri, mis kaitseb põlvi kokkupõrke ajal.

Knee Airbag ei asenda teisi ohutusmeetmeid, vaid täiendab neid, pakkudes täiendavat kaitset teatud tüüpi vigastuste vastu. See on eriti oluline juhul, kui auto kokkupõrkab vastu eset või barjääri ning juhi ja kaasreisija põlved võivad sattuda ohtu.

KAB on muutunud üha tavalisemaks ja levinumaks sõidukites, eriti uuemates mudelites, kus ohutuse ja reisijate kaitse on suure tähtsusega.

en knee airbag (KAB)

ru kaldkirjas vene keeles

MEEDIA:

Allikaviide:

What are your feelings
Updated on 28. okt. 2023