tagakaamera ekraan (RCV)

Rear Camera Display (RCD) on sõiduki ekraan, mis on loodud selleks, et kuvada tagumise kaamera (Rear View Camera) poolt edastatud pilti. Selle peamine ülesanne on võimaldada juhil jälgida sõiduki tagaosas toimuvat, eriti tagurdamisel ja parkimisel, ning tagada sel viisil ohutum ja tõhusam manööverdamine. RCD paigutatakse tavaliselt auto salongi keskkonsoolile, armatuurlauale või tahavaatepeegli lähedusse (ka tahavaatepeeglisse). Kuid täpne asukoht võib varieeruda sõiduki mudeli ja tootja järgi.

RCD peamised funktsioonid ja kasutusotstarve:

Tagumise kaamera pildi kuvamine. RCD võimaldab juhil näha tagumise kaamera poolt edastatavat pilti reaalajas. See aitab juhil jälgida takistusi, jalakäijaid või teisi objekte tagaosa piirkonnas


Ohutus tagurdamisel. RCD parandab juhi ohutust tagurdamisel, kuna see aitab vähendada pimedaid alasid ja võimaldab paremini hinnata tagurdamisel tekkivat olukorda


Parkimisabi. RCD on eriti kasulik parkimisel, kuna see võimaldab juhil hinnata parkimisruumi ja vältida kokkupõrkeid teiste sõidukite või objektidega. Mõned RCD-d võivad isegi näidata parkimisjooni, mis aitavad juhil paremini suunata. 

Lihtsam manööverdamine. RCD muudab sõiduki tagurdamise ja manööverdamise lihtsamaks ja mugavamaks, eriti kitsastes ruumides. 

Kokkuvõttes võimaldab Rear Camera Display (RCD) juhil tagurdamisel ja parkimisel paremat nähtavust ja ohutust tagumises piirkonnas ning see on muutunud oluliseks lisaks paljudes kaasaegsetes sõidukites. RCD ja tagumine kaamera moodustavad olulise osa auto turvasüsteemist, mis aitab vähendada liiklusõnnetuste ja parkimisvigade riski.

en Rear Camera Display (RCD)

ru kaldkirjas vene keeles

MEEDIA:

Allikaviide:

What are your feelings
Updated on 5. nov. 2023