ümbervaate kaamerasüsteem (SVM)

Surround View Monitor (SVM) on auto parkimisabiline süsteem, mis annab juhile 360-kraadise vaate ümber sõiduki, aidates parkimisel ja manööverdamisel oluliselt suurendada nähtavust ning vähendada ohtu kahjustada sõidukit või olla ohtlikule lähedalasuvale objektile.

SVM kasutab mitmeid komponente ja tehnoloogiaid, et saavutada ümber sõiduki vaatepilt. Enamasti koosneb süsteem järgmistest komponentidest:

Kaamerad. SVM kasutab mitut kaamerat, mis on paigaldatud erinevatesse kohtadesse ümber sõiduki. Tavaliselt on need paigaldatud sõiduki esi- ja tagaossa ning küljepeeglite lähedusse. Need kaamerad salvestavad pidevalt pilti ümbritsevast keskkonnast


Arvutitöötlus. Kõik kaamera pildid edastatakse arvutile, kus neid töödeldakse ja ühendatakse üheks terviklikuks 360-kraadiseks vaateks. Arvuti analüüsib ja sünteesib kaamera pildid, et luua realistlik ülevaade ümbritsevast keskkonnast


Ekraan. Sünteesitud pilt kuvatakse auto juhile tavaliselt sõiduki keskkonsoolis asuval ekraanil. See ekraan võimaldab juhil jälgida ümber sõiduki toimuvat ning paremini hinnata parkimisruumi ja takistusi


Parkimisjooned ja näidikud. Lisaks ümbritseva keskkonna kuvamisele võib SVM ekraanile kuvada ka parkimisjooned ja näidikud, mis aitavad juhil paremini mõista, kuidas sõiduk parkimiskohale sobib. 

Kui juht lülitab SVM-i sisse, kuvatakse ekraanil 360-kraadine vaade ümbritsevast keskkonnast, mis hõlbustab parkimist ja manööverdamist. SVM võib olla varustatud ka helisignaalidega, mis hoiatavad juhti lähedalasuvate takistuste eest. See suurendab oluliselt parkimisohutust ja muudab parkimise lihtsamaks isegi kitsastes tingimustes.

SVM on eriti kasulik suuremate sõidukite, nagu linnamaasturite ja tarbesõidukite puhul, kus nähtavus võib olla piiratud.

en kaldkirjas inglise keeles

ru kaldkirjas vene keeles

MEEDIA:

Allikaviide:

What are your feelings
Updated on 8. nov. 2023