roolisamba juhtmoodul (SCM)

Steering Column Module (SCM) on auto elektroonilise juhtimissüsteemi oluline komponent, mis paikneb tavaliselt auto roolisamba lähedal. SCM täidab mitmeid funktsioone ja on seotud auto juhtimise ja turvalisusega, tagades juhile parima rooliasendi vastavalt varasemalt tehtud eelseadetele (mälustatud ja muudetav teave).

Peamised funktsioonid, mida SCM täidab, hõlmavad järgmist:

1. Elektriline rooli reguleerimine: SCM võimaldab juhil reguleerida rooli kõrgust ja sügavust, muutes rooli positsiooni vastavalt juhi mugavusele ja sõidustiilile


2. Võtme tunnustamine: SCM võib olla seotud auto võtme ja käivitamissüsteemiga, mis tuvastab õige võtme ja võimaldab juhil auto käivitada. See lisab turvalisust ja takistab autovargusi. Auto võti on seejuures ka eelseatud rooli asendi info kandja (võimalus anda erinevatele võtmetele erinevate kaustajate jaoks oma, isikpõhine asend)


3. Turvafunktsioonid: SCM võib olla seotud auto turvatehnoloogiaga, nagu immobilisaator, mis takistab auto käivitamist ilma õige võtmeta. See aitab kaitsta autot varguste eest


4. Värinatuvastus: SCM võib olla varustatud anduritega, mis tuvastavad sõiduki vibratsiooni ja võivad aidata aktiveerida vargusvastaseid süsteeme või turvafunktsioone, kui autot üritatakse varastada. 

Kokkuvõttes on Steering Column Module (SCM) oluline komponent, mis mõjutab nii autojuhi mugavust kui ka sõiduki turvalisust. SCM võib olla seotud mitmete erinevate süsteemidega, sealhulgas rooli reguleerimine, võtme tunnustamine ja turvalisusfunktsioonid, et tagada sõiduki õige ja turvaline kasutamine.

en Steering Column Module (SCM)

ru kaldkirjas vene keeles

MEEDIA:

Allikaviide:

What are your feelings
Updated on 5. nov. 2023